KOMUNIKAT O LICENCJACH I SYSTEMIE LICENCYJNYM

Prosimy zawodników, trenerów, kluby, sędziów, supervisorów oraz delegatów ITO o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

I. WNIOSKI O LICENCJĘ
Składanie wniosków rekrutacyjnych odbywa się wyłącznie za pośrednictwem systemu licencyjnego PZB SORGA. Szczegółowe instrukcje znajdziecie Państwo na stronie PZB.

a) Wnioski rekrutacyjne zawodników, sędziów, supervisorów i delegatów ITO akceptowane są przez MZB.
b) Wnioski rekrutacyjne trenerów i klubów akceptowane są przez PZB (wynika to z Uchwały Zarządu).

Prosimy o weryfikowanie folderu wiadomości SPAM, ponieważ otrzymujemy informacje, że tam trafiają informacje w sprawie zaakceptowanych/odrzuconych wniosków.

II. LOGOWANIE DO SYSTEMU
Większość zawodników mających staż sportowy dłuższy niż 2 lata (a także sędziowie, supervisorzy, delegaci ITO) zostało zaimportowanych ze starego systemu. Nie ma konieczności zakładania nowego konta, ponieważ do powstałych profili przypisywany jest login ręcznie. Najszybszą drogą, aby otrzymać dostęp do systemu licencyjnego (login i hasło) to napisanie wiadomości e-mail na licencje@mzb.org.pl z pytaniem, czy konto zawodnika (sędziego, supervisora, delegata) istnieje w systemie oraz podanie imiennego (nie klubowego) adresu e-mail, który zostanie przypisany do powstałego profilu. Po zatwierdzeniu wprowadzonego adresu e-mail, otrzymacie Państwo dalsze informacje w jaki sposób otrzymać wygenerowany login i jak należy zalogować się do systemu.

III. KOREKTA DANYCH W SYSTEMIE
(dotyczy kont istniejących oraz nowo powstałych)
Każdy profil jest weryfikowany ręcznie przez MZB. Zwracamy uwagę na to, aby w systemie uzupełnić wszystkie wymagane dane, a także dołączyć stosowne oświadczenia/uprawnienia/wyniki badań i in. Prosimy o niewysyłanie pustych dokumentów. W pełni uzupełniony profil o wymagane informacje stanowi podstawę do nadania numeru licencyjnego.

IV. OPŁACENIE SKŁADEK PRZEZ KLUBY
1. SKŁADKA CZŁONKOWSKA PZB
Ostatnimi tygodniami kontaktowaliśmy się z klubami w sprawie uregulowania płatności za składki członkowskie PZB. Przypominamy, że zgodnie ze Statutem PZB, kluby członkowskie zobowiązane są do regularnego opłacania składek. Klub chcący uzyskać licencję na rok 2021, a który nie opłacił jej w roku poprzednim, musi uzupełnić składkę za rok ubiegły i aktualny. Nieuregulowanie płatności jest podstawą do wykluczenia z członkostwa w PZB. Kluby wykluczone uchwałą Zarządu będą musiały przejść w przyszłości od początku procedurę przyjęcia w poczet członków.
2. SKŁADKA CZŁONKOWSKA MZB
Z początkiem miesiąca zostaną do klubów wysłane noty obciążeniowe na rok 2021.

V. OPŁACENIE SKŁADEK PRZEZ ZAWODNIKÓW, TRENERÓW, SĘDZIÓW, SUPERVISORÓW I DELEGATÓW ITO.
Przypominamy Państwu o opłaceniu licencji na rok 2021 w systemie SORGA. W przypadku braku dostępu do konta (login i hasło) odsyłamy do punktu II niniejszej instrukcji.

Niebawem rozpoczniemy nowy sezon zawodów. Proszę nie czekać na ostatnią chwilę z zakładaniem kont, uzupełnianiem danych i opłacaniu licencji. System w przejrzysty sposób umożliwia weryfikowanie aktualności opłaconych składek i licencji.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o sprawdzanie skrzynek e-mail, bieżące odpisywanie w  sprawach pilnych dotyczących licencji i składek, a także prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w przypadku akceptowania wniosków rekrutacyjnych z uwagi na ilość wpływających wniosków do MZB i PZB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *