Podsumowanie sezonu 2020

Szanowni zawodnicy, trenerzy, sędziowie i fani szermierki na pięści!

Końcem miesiąca opublikujemy kalendarz zawodów na rok 2021. Do tego czasu, przypomnijmy sukcesy i osiągnięcia reprezentantów Małopolskiego Związku Bokserskiego uczestniczących w wydarzeniach znajdujących się w kalendarzu Polskiego Związku Bokserskiego.


We wrześniu wyłoniono mistrzów na Mistrzostwach Małopolski 2020:

Kategoria 52 kg [młodzik]: Szymon Gibek (Hutnik Kraków)
Kategoria 59 kg [młodzik]: Alan Saternus (Akademia Bokserska Libiąż)
Kategoria 63 kg [młodzik]: Bartłomiej Środa (Akademia Bokserska Libiąż)
Kategoria 72 kg [młodzik]: Igor Pyclik (TS Wisła Kraków)

Kategoria 60 kg [kadet]: Rafał Piotrowski (PTB Tiger Tarnów)
Kategoria 60 kg [kadetka] Aleksandra Żmuta (PTB Tiger Tarnów)
Kategoria 63 kg [kadet] Oskar Korzym (Kocemba Boxing)
Kategoria 80 kg [kadet]: Krystian Krajewski (PTB Tiger Tarnów)
Kategoria +80kg [kadet]: Maksymilian Kula (BBB Serca Krakowa)

Kategoria 60 kg [junior]: Piotr Niewiadomski (TS Wisła Kraków)
Kategoria 64 kg [junior]: Ilia Bader (BBB Serca Krakowa)
Kategoria 69 kg [junior]: Jakub Pyclik (TS Wisła Kraków)
Kategoria 75 kg [junior]: Krzysztof Polakiewicz (Gota Underground)
Kategoria 81kg [junior]: Maciej Kosiński (Nowohucki Klub Bokserski)

Kategoria 51 kg [seniorka]: Marta Mulewska (TS Wisła Kraków)
Kategoria 56 kg [senior]: Serhij Kishko (BKS Smok Zabierzów)
Kategoria 60 kg [senior]: Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków)
Kategoria 60 kg [seniorka]: Monika Puzio (BKS Smok Zabierzów)
Kategoria 69 kg [senior]: Tomasz Wyka (Nowohucki Klub Bokserski)
Kategoria 75 kg [senior]: Mateusz Pawłowski (Nowohucki Klub Bokserski)
Kategoria 81 kg [senior]: Klemens Szczepanik (Hutnik Kraków)
Kategoria 91 kg [senior]: Piotr Pisarczyk (Hutnik Kraków)
Kategoria +91 kg [senior]: Paweł Głąb (Nowohucki Klub Bokserski)

30.08 – 06.09 XV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Gliwicach
Srebrny medal: Iga Kołodziejczyk (Akademia Bokserska Libiąż)
Brązowe medale: Nikola Maksymowisz (TS Wisła Kraków), Monika Puzio (BKS Smok Zabierzów), Julia Chudy i Martyna Janc (BBB Serca Krakowa)

23 – 27.09 XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów we Włocławku
Brązowy medal: Ilia Bader (BBB Serca Krakowa)

20 –  24.10 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Kadetek w Kraśniku
Złoty medal: Gabriela Migda (UKS EVAN Nowy Sącz)
Srebrny medal: Emilia Dadaś (UKS EVAN Nowy Sącz)
Brązowe medale: Nikola Maksymowicz (TS Wisła Kraków), Justyna Bednarek (PTB Tiger Tarnów)

15 – 21.11 XCI Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Wałczu
Złoty medal: Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków)

15 – 21.11 XX Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek w Wałczu
Złoty medal: Wioleta Teichman (BKB Magic Boxing Brzesko)
Brązowe medale: Julia Chudy (B.B.B. Serce Krakowa), Marta Mulewska (TS Wisła Kraków), Monika Puzio (KS Smok Zabierzów)

01 – 06.12 VIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Grudziądzu
Złoty medal: Bartłomiej Środa (Akademia Bokserska Libiąż)
Srebrne medale: Kacper Kadłuczka (TS Wisła Kraków), Maksymilian Pajer (Akademia Bokserska Libiąż)
Brązowy medal: Aleksander Leszko (BKB Magic Boxing Brzesko)

Gratulujemy medalistom, a także wszystkim zawodnikom i trenerom życzymy powodzenia w dalszym osiąganiu sukcesów:

Hutnik Kraków
Akademia Bokserska Libiąż
TS Wisła Kraków
PTB Tiger Tarnów
Kocemba Boxing Boks
BKB Magic Boxing Brzesko
BBB Serca Krakowa
Gota Underground
Nowohucki Klub Bokserski
BKS Smok Zabierzów
Matyja Boxing Academy
WKS Desant Kraków
Górnik Wieliczka
Golden Team Nowy Sącz
UKS EVAN Nowy Sącz

Dodatkowo na wyróżnienie zasługują:
– współorganizowane wraz z MZB przez Akademię Bokserską Libiąż Soboty bokserskie dla najmłodszych,
– udział reprezentantów MZB w dwóch zgrupowaniach szkoleniowych Kadry Małopolski w Lubeni i Korbielowie.

Podziękowania patronom instytucjonalnym, medialnym a także sponsorom za dotychczasowe wsparcie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *